21.4. 2012 Liběšice - SK Lukavec 1:0 (1:0)

Pro utkání s nebezpečnými Liběšicemi nám chyběla hned čtveřice hráčů – z rodinných důvodů Ctirad Udatný a Martin Horký, Jakub Kolář v rekonvalescenci po drobném chirurgickém zákroku a Josef Zabák z pracovních důvodů. Příležitost ukázat, že patří do základní jedenáctky, tak dostali další hráči i z řad dorostenců.

Prvním zklamáním byl stav hrací plochy – nerovný drnovatý terén nahrával spíše domácím borcům, kteří spoléhali více na bojovnost, než technickou a kombinační vyzrálost. K tomu jim dopomáhala i vyšší průměrná výška, tudíž i lepší předpoklady pro zakončení hlavou.  Zpočátku jsme měli míč více na svých kopačkách, ale nedokázali jsme si připravit vyloženou šanci. To domácí na tom byli lépe. Bojovností se dvakrát dostali přes naše obránce a své kvality tak musel prokazovat výborný Honza Brožík. To mu vydrželo až do 33. minuty. Špatně jsme rozehráli rohový kop, po pravé straně unikl zapomenutý útočník domácích a přihrál před naše pokutové území. Přestože přihrávka nebyla z nejpřesnějších, dostal se druhý domácí útočník k zakončení, když v souboji přetlačil dva naše hráče. První střelu stačil Brožík ještě vyrazit, z dorážky šli však domácí už do vedení.

Na druhé straně jsme se několikrát kombinačně dokázali prodrat do pokutového území domácích, ale jak M.Tintěrovi, tak J.Zahradníkovi i dalším chyběl větší klid a přesnost při zakončení. V druhém poločase jsme domácí uzamkli na jejich polovině. Liběšice postavily před svou šestnáctku pomyslný autobus a hrozili pouze z brejků šikovnou dvojicí útočníků. Nejblíže k vyrovnání byl Milan Tintěra, ale jeho zakončení, z ne zrovna lehké pozice, si cestu do branky nenašlo. Stejně tak, jak naši hráči neměli svůj den při zakončení, neměl jej ani rozhodčí Hlaváček. Domácí si několikrát popletli tvrdou hru se zákeřnou, ale odvahu vytáhnout druhou žlutou kartu arbitr nenašel. Fauly bez snahy zasáhnout míč trestal pouhým nařízením přímého kopu proti domácím. Potrestáni jsme byli spíše my, patnáct minut před koncem musel střídat bolestivě nakopnutý kapitán Petr Lutka a na místo stopera se musel přesunout druhý výborný střelec ze střední vzdálenosti – Jirka Mišani. Bylo by však lhaní do vlastní kapsy, že zápas nám prohrál rozhodčí. Hlavním důvodem byl nedůraz v osobních soubojích. Problém, který nám činí potíže již delší dobu. Na druhou stranu je nutno mužstvo pochválit za bojovnost i fotbalovost, když do posledních vteřin usilovalo alespoň o remízu. Radost nám může dělat i výkon dorostence Lukáše Blížila (Fanda Šafr hrál pouze krátce), který, přes několik drobných taktických zaváhání, prokázal, že v budoucnu s ním můžeme určitě počítat a dokáže přinést i něco navíc – právě tolik potřebný důraz v osobních soubojích. V přištím kole hostí SKL na domácím hřišti dne 28.4. od 17:00 tým z Libochovic.

Liběšice - SK Lukavec 1:0 (1:0)

Sestava: Jan Brožík - Jar.Brožík, P.Lutka (F.Šafr), L.Blížil, L.Kořínek - T.Šenfeldr, J.Mišani, M.Zajpt, J.Zahradník - M.Tintěra, S.Hamza