26.5.2012: SK Lukavec - Třebenice 3:1 (2:0)

Po několika bodových ztrátách v řadě jsme šli do domácího utkání s Třebenicemi s plánem konečně naplno bodovat. Přes absenci zraněného Jirky Mišaniho (zranění kolene) jsme utkání začali výborně, Standa Hamza perfektně vysunul Milana Tintěru, který v pokutovém území udělal kličku vracejícímu obránci a v běžící 2. minutě utkání jsme šli do vedení 1:0. Opakování na sebe nedalo dlouho čekat. Opět Standa Hamza dal míč  za obránce na rozběhnutého útočníka a v 5. minutě již vedeme 2:0. Jen jméno zakončovatele se měnilo, tentokrát se prosadil Ctirad Udatný. Přes dvoubrankové manko však hosté hráli pohledný fotbal. Bylo vidět, že oproti podzimu hodně pozměnili kádr, což bylo na kvalitě jejich hry znatelné. Směrem dopředu byli velmi aktivní, ale jejich hra v obraně byla poněkud naivní. Mohli jsme proto přidat další branky Tintěrou nebo Udatným, bohužel skóre nenarůstalo.

Druhý poločas byl ze strany hostí ještě povedenější, avšak v cestě za snížením jim stál především výborný Honza Brožík v brance. Přesto se hostům podařilo v 75. minutě ranou z 10ti metrů snížit 2:1. V 83. minutě se již zdálo, že bude vyrovnáno. Honza Brožík musel faulovat v jasné šanci hostujícího útočníka a rozhodčí Starý nařídil správně pokutový kop. Domácí gólman svůj výkon korunoval, střelu k tyči zlikvidoval a udržel tak naději na tři body. Tu umocnil střídající Martin Horký, v 88. minutě si naskočil si na centr Koláře a hlavou dal výsledku konečnou podobu 3:1. Přes zisk tří bodů je nutné objektivně přiznat, že hráči Třebenice podali v poli lepší výkon než naše mužstvo. Naštěstí se stále ještě hraje na góly, a v tom jsme byli tentokrát lepší my.

SK Lukavec - Třebenice 3:1 (2:0)

Branky: M.Tintěra, C.Udatný, M.Horký

Sestava: Jan Brožík - J.Zabák, P.Lutka, L.Blížil (M.Horký), L.Kořínek - T.Šenfeldr, S.Hamza, J.Kolář, J.Zahradník (M.Zajpt) - C.Udatný (F.Šafr), M.Tintěra

Po tomto dnešním zápase ke dni 16.6. 2012 (doma Lovosice B) neoficiálně oznámili konec svého hráčského učinkování v A mužstvu dvě opory Josef Zabák - 36 let (ke 27.5.2012: zatím 248 mistr.zápasů a 27 branek) a Ctirad Udatný -  43 let (ke 27.5.2012: 432 mistr.utkání a 369 branek!!!), tito dva hráči se již podle jejich vlastních slov nezúčastní letní přípravy na novou sezonu 2012/2013.