10.11.2012 Libochovany - SK Lukavec 1:5 (0:3)

S chutí odvézt si tři body zajížděl SK Lukavec ve 12. kole na hřiště Libochovan. V sestavě se hosté museli obejít bez potrestaných L. Blížila, Jana Brožíka a zraněného M.Klímy. Začátek zápasu patřil hostujícím hráčům z Lukavce. Na dlouhý pas kapitána P.Lutky nedoskočil domácí obránce, C.Udatný potáhl míč k brankové čáře a jeho přihrávku levačkou zužitkoval S.Hamza ve vedoucí branku SKL, 0:1. Nutno podotknout, že střela hostujícímu útočníkovi úplně nesedla, přesto zaskočila domácího golmana, tak, že nejenže nezachytil skákající střelu, ale navíc si přivodil drobné zranění. V 18.minutě již hosté vedli o dvě branky. Dlouhý výkop brankáře P.Kubíka domácí stoper školácky minul a rozběhnutého C.Udatného museli domácí obránci zastavit jen za cenu faulu. Hostujícímu kanonýrovi to zas tak až moc nevadilo, kousek za hranicí pokutového území obstřelil špatně postavenou zeď domácích a domácí brankář, pečlivě ukrytý za zdí, neměl na jeho technickou střelu nárok, 0:2. Domácí přesto nesložili zbraně. Ve vážnějším ohrožení P.Kubíka jim však překážela především menší technická vyspělost oproti hostům. Ti si s dlouhými nákopy domácích obránců dokázali poradit. Hosté prokazovali větší fotbalovou kvalitu a prakticky každý útok byl pro domácí vážnou hrozbou. Vedení hostů na 3:0 navýšil opět C.Udatný. To M.Tintěra unikl po pravém křídle, jeho přihrávku přes celé pokutové území příkladně minul domácí obránce a pro C.Udatného již nebyl problém vstřelit třetí branku svého mužstva, 0:3. Tak skončil 1.poločas. Domácím stále nevycházelo nic, snažili se sice bojovat, ale bez nezbytné podpory fotbalovosti. Tu na druhé straně prokazoval snad jedině 45-letý J.Kopecký a to bylo málo. V 58.minutě si na centrovaný míč C.Udatného z rohu naběhl M.Tintěra a hlavou zvýšil na 4:0 pro SKL. Domácí se nakonec přece jen dočkali. Hostující obrana odvrátila dlouhý centrovaný míč jen na hranici šestnácky přesně do běhu domácího hráče a ten nekompromisně z voleje k tyči zavěsil, 1:4. P.Kubík tak čisté konto neudržel. Čtyřbrankový náskok vrátil hostům po nádherné kolmici S.Hamzy opět C.Udatný, který levačkou podél brankáře zvyšoval na 5:1 pro hosty, zkompletoval tak svůj 31. hattrick a vstřelil svou již 380. mistrovskou branku v dresu Lukavce. Škoda jen, že hosté byli na štíru s proměňováním šancí, výsledek mohl být daleko vyšší. K těm největším patřily šance C.Udatného a hlavně S.Hamzy. Po brance volala hlavně ta, kdy se po kolmici C.Udatného řítil sám na brankáře, kterého následně obešel a levou nohou, byť poněkud z úhlu, trestuhodně minul osiřelou branku domácích! Utkání se dohrávalo bez emocí za koloritu neplodné snahy domácích, zahazování šancí hostů a touze diváků po horkém nápoji v teple domova či restaurace. Vylepšit svůj bodový zisk může SK Lukavec již tuto sobotu dne 17.11.2012 od 13:30 v odloženém utkání v Libochovicích.

Libochovany - SK Lukavec 1:5 (0:3)

Branky: C.Udatný 3, S.Hamza, M.Tintěra

Sestava: P.Kubík - Jar.Brožík, P.Lutka, J.Zabák, L.Kořínek - S.Hamza, J.Mišani (M.Horký), J.Šenfeldr (F.Šafr), T.Šenfeldr (J.Zahradník) - C.Udatný, M.Tintěra