11. 5. 2013: SK Lukavec - Malé Žernoseky 2:1 (1:1).

O záchranu bojující Malé Žernoseky se v sobotu představily v rámci 21. kola okresního přeboru na hřišti Lukavce. Hřiště bylo stále ještě poznamenáno rozsáhlými dešti, ale bylo přeci jen v lepším stavu než při středečním střetnutí s Dobříní.

SK Lukavec šel do utkání bez své brankářské jedničky Jana Brožíka, kterého od minulého zápasu trápí zranění. Jeho místo v brance proto zaujal zkušený Pavel Kubík. Domácí od prvních minut projevovali větší herní dovednost a v 7. minutě šli po pěkné kombinaci a finální přihrávce Ctirada Udatného Tomášem Šenfeldrem do vedení, který se tak trefil po roce téměř přesně na den a dokonce proti stejnému soupeři (19.5.2012 M. Žernoseky - SK Lukavec 3:3). T. Šenfeldr vstřelil svou celkově 6. mistrovskou branku ve svém 94. mistrovském zápase a brankově se dotáhl na svého bratra Jana, který se momentálně rehabilituje po zranění. Tomu ale na 6 vstřelených branek stačilo zatím pouhých 21 odehraných mistrovských zápasů. Takže oběma bratrům teď chybí už jen 95. mistrovských branek, aby se dotáhli na svého otce Tomáše, který v barvách Lukavce nastřílel úctyhodných 101 mistrovských branek. To jen tak na okraj a pro zajímavost.

Toto však bylo ze strany Lukavce dlouho vše nebezpečné, co předvedl. Naopak hosté využili volného prostoru po své pravé straně a po závaru v šestnátce domácích ve 12. minutě Liškou vyrovnali, 1:1. Hosté mohli jít dokonce do vedení, ale naštěstí  po chybě domácích, lobem netrefili prázdnou branku vyběhnuvšího Pavla Kubíka. Domácí tým po zbytek první půle marně hledal formu z předešlých utkání a hrozil pouze platonicky. Kombinace vázla především díky malému a pomalému pohybu domácích borců.

Do druhé půle nastoupili domácí se dvěma změnami a s chutí napravit herní mizérii poločasu prvního. To se dařilo střídavě. Více potom až po nuceném střídání hostujícího stopera Durčeka, kterému nechtěně přišlápl nárt M. Tintěra. Touhu po vítězství zúročil v 72. minutě Ctirad Udatný. Po skvělé přihrávce Milana Tintěry obešel v šestnáctce dva obránce hostí a všem ukázal proč je suverénním historicky nejlepším střelcem Lukavce – s přehledem levačkou po zemi k tyči, 2:1. Byla to jeho celkově 388 branka ve 453. mistr. zápase za Lukavec. Přes několik dalších slibných příležitostí (M. Tintěra 4x, J. Kolář 2x) zvítězili domácí pouze nejtěsnějším rozdílem, a tak více než předvedená hra může těšit zisk tří bodů a posun na páté místo tabulky. V dalším kole zajíždí borci SKL na půdu Třebenic, kde své utkání odehrají v sobotu 18.5. 2013 již od 13:00, kvůli slavnosti Májí, které se tuto sobotu v Lukavci od 15:00 konají.

SK Lukavec - Malé Žernoseky 2:1 (1:1).

Branky: 7' T. Šenfeldr, 72' C. Udatný

Sestava: P. Kubík - L. Kořínek, P. Lutka, J. Zabák, J. Kolář - T. Šenfeldr (65' Š. Orem), J. Mišani, S. Hamza (45' L. Blížil), J. Zahradník (45' M. Henzl) - C. Udatný, M. Tintěra

Připraveni: Jar. Brožík, M. Horký