12.5.12 SK Lukavec - Travčice 1:4 (1:2)

S přáním odčinit porážku z minulého kola v Předoníně a vrátit vedoucím Trávčicím prohru z podzimu na jejich hřišti jsme vstupovali do sobotního domácího utkání. Bohužel jsme také vstupovali do zápasu bez hráčů základní jedenáctky Milana Tintěry a Martina Zajpta, které na hřiště nepustila nemoc. A hlavně také bez obvyklé dvojice brankařů. Honza Brožík pykal za vyloučení v minulém kole a  Miloš Merkl si odnesl naražený bok ze zápasu B mužstva z minulého týdne. Do  branky se tak postavil Lukáš Blížil, který doposud podával spolehlivé výkony v obraně A mužstva a především dorostu. Začátek byl z naší strany aktivnější, než předvedli hosté, ale již v 5. minutě přišla studená sprcha, polostřelu hostů jsme si nadvakrát sami srazili do sítě. Z sedm minut bylo ještě hůř, dlouhý míč hostujícího obránce prodloužil do naší sítě Lubomír Kořínek a ukázal, že dejá vu z Předonína není přelud. Stejná situace, stejný hlavičkující obránce, jen v naší brance stojí jiný hráč, 0:2. I přes to jsme stále měli míč častěji na svých kopačkách a kombinovali zdatněji než za postupem spěchající hosté. Několikrát jsme zahrozili ze standardních situací, avšak Trávčice i se štěstím držely čisté konto. Do velké šance se dostal Kuba Zahradník, kterého vyslal nádhernou uličkou C.Udatný, ale míč jen těsně minul pravou tyčku hostující branky. Naše úsilí však přeci jen korunoval snižující brankou Ctirad Udatný, který s přehledem podél brankáře zužitkoval Standou Hamzou vybojovaný míč a vstřelil svou již celkově 24. branku v této sezoně. A za tohoto stavu si šli hosté rádi odpočinout do kabin.

Vzhledem k předváděné hře se zdálo, že vyrovnání by mohlo přijít brzy. A také jsme se dostali do velké šance, jindy bezchybný Ctirad Udatný ale nezvolil dobré řešení, místo zpracování si míče střílel hned z první, balon mu nesedl a vysoko přestřelil i ochrannou síť nad brankou. V dalším průběhu jsme navíc přišli o Jirku Mišaniho, kterého v osobním souboji na půlce hřiště zradilo koleno. Byli jsme to tak bohužel opět my, kdo inkasoval. Nedostatek praxe s nezvyklým postem se projevil na špatně načasovaném vyběhnutí Lukáše Blížila a odstup byl v 78. minutě opět dvoubrankový. N druhé straně se do obrovské šance také dostal střídající dorostenec F.Šafr, ale jeho střela těsně minula levou tyčku. A přestože jsme rozhodně nerezignovali, inkasovali jsme i počtvrté. Výsledek 1:4 vypadá opticky hrůzostrašně, ale přesto lze na našem výkonu najít spoustu pozitiv. Zejména bojovnost a chuť hrát jsou vítaným příslibem do další práce na zlepšení našich výsledků. V příštím kole zajíždí SKL dne 19.5. od 17:00 na půdu Malých Žernosek.

SK Lukavec - Travčice 1:4 (1:2)

Branka: C.Udatný

Sestava: L.Blížil - J.Zabák, P.Lutka, Jar.Brožík, L.Kořínek - T.Šenfeldr, J.Mišani (T.Červený), J.Kolář, J.Zahradník (F.Šafr) - C.Udatný, S.Hamza