16. kolo OP: Polepy - SK Lukavec 2:9 (1:4)!

K prvnímu soutěžnímu utkání jarní části sezóny 2012/2013 okresního přeboru vyběhl lukavecký SK už i se staronovou posilou Jakubem Kolářem, který se vrátil z Brozan, až v sobotu 6. 4. na hřišti Polep, neboť předchozí dvě domácí utkání byla přeložena na 1. a 8. 5. z důvodu nepřízně počasí. Na první jarní gól v síti soupeře se však čekání nekonalo. Již ve 2. minutě našel Milan Tintěra Ctirada Udatného a ten poslal hosty do vedení, 1:0. O pět minut později si oba útočníci spolupráci vyměnili a SK Lukavec šel již do dvoubrankového vedení, Milan Tintěra - 2:0 pro hosty. Ze strany domácích prakticky nic nehrozilo, pouze Fibich se na hrotu domácího útoku snažil, bohužel pro něj byl ve své snaze prakticky sám. Hosté si vytvářeli jednu šanci za druhou i díky pomalejší obraně domácích. Do poločasu stihli hosté přidat další dvě branky, což bylo vzhledem k počtu šancí velice milosrdné. Na 3:0 zvyšoval Milan Tintěra a na 4:0 Ctirad Udatný do prázdné branky po nahrávce Milana Tintěry. Domácím se podařilo v posledních sekundách prvního poločasu korigovat na 1:4 po rohovém kopu, kdy nekrytý stoper domácích překonal hlavou Honzu Brožíka v brance SKL. První poločas tak skončil 4:1 pro SKL.

Druhý poločas žádnou změnu nepřinesl, snad jen pouze domácí svým pohybem ještě více šetřili. Jinak se hostující duo útočníků Milan Tintěra (vstřelil 4 branky, zvláště ta čtvrtá, přímo z voleje k tyči po centru z rohu C. Udatného, byla výstavní a navíc si připsal v zápase 3 asistence) a Ctirad Udatný (vstřelil svůj již 32. hattrick v dresu SKL a připsal si taktéž 3 asistence) staralo pravidelně o nárůst skóre, hosté se předháněli v zahazování šancí (Stanislav Hamza spálil dvě tutovky, M.Tintěra nastřelil břevno, C. Udatný 2x těsně vedle, Jiří Mišani mířil pod břevno, ale domácí brankář nadvakrát se štěstím míč udržel před brankovou čarou) a Jan Brožík, ač se o poločase dooblékl, v brance hostů mrznul. Po čtyřech vstřelených brankách si šel zaslouženě odpočinout Milan Tintěra a v útoku hostů jej nahradil František Šafr. Ten se nechtěl nechat zahanbit a během dvanácti minut přidal totálně rozloženým domácím dvě branky. Bohužel ani druhý poločas neodehrál SKL bez obdržené branky. Fibichovi se podařilo přetlačit v osobních soubojích dva hostující obránce, až jim nezbylo než jej faulovat. Z nařízeného pokutového kopu se podruhé prosadil domácí stoper. I zželelo se domácích i rozhodčímu Bartůňkovi a ten ukončil jednostranné utkání svým hvizdem o dobrých sedm minut dříve a ušetřil tak domácí od potupné „desítky“, kterou očekával zejména věrný příznivec a legendární střelec Lukavce Jiří „Fugas“ Glogovský, který asi jako jediný z lukaveckých odcházel mírně rozladěn.

Vylepšení skóre a tři plusové body do tabulky pravdy jsou přínosem, nesmíme však zapomínat, že jsme měli co do činění s velmi slabým soupeřem. Již tuto sobotu, dne 13. 4. od 16:30, zavítá do Lukavce těžší soupeř – Mšené-lázně.

6. 4. 2013: Polepy - SK Lukavec 2:9 (1:4)

Branky: M. Tintěra 4, C. Udatný 3, F. Šafr 2

Sestava: Jan Brožík - L. Kořínek, P. Lutka, J. Zabák, J. Kolář - T. Šenfeldr (M. Horký), S. Hamza, J. Mišani, J. Zahradník - M. Tintěra (F. Šafr), C. Udatný.

Připraven: P. Kubík