17.11.2012 výhra v Libochovicích po více než 12-ti letech!!! FK Libochovice - SK Lukavec 0:1 (0:1)

17.11.2012 výhra v Libochovicích po více než 12-ti letech!!!  FK Libochovice - SK Lukavec 0:1 (0:1)

Výhra v Libochovicích po více než 12-ti letech!!! Naposledy SKL vyhrál v Libochovicích dne 19.8. 2000 3:2, kdy se blýskl hattrickem Ctirad Udatný.

V dohrávce 10. kola, které bylo odloženo kvůli sněhové nadílce, už mohl trenér SK Lukavec Oldřich Němec počítat s golmanem Janem Brožíkem, kterému byl snížen dvouzápasový zákaz startu v soutěžních utkáních na polovinu. Dnes byl také již k utkání připraven obránce Martin Klíma. Domácí začali aktivněji a na těžkém, zabláceném terénu měli častěji míč na svých kopačkách, ale vážněji branku hostí neohrozili. Hosté se osmělili po deseti minutách hry střelami Standy Hamzy a Jana Šenfeldra ze střední vzdálenosti. Poté levačkou z hranice velkého vápna vyzkoušel pozornost domácího brankáře Netolického hostující kanonýr Ctirad Udatný. V 15. minutě hosté udeřili. Stanislav Hamza nádherně vysunul Ctirada Udatného, který zkušeně z první obstřelil golmana domácích a výstavní trefou zajistil hostům jednobrankové vedení, 0:1 (byla to jeho 10. podzimní branka v deseti odehraných mistr. zápasech a stává se tak noční můrou pro libochovické, neboť jim vstřelil v 18-ti vzájemných zápasech 17 branek!!!). Ve 20. minutě si ale střelec hostí obnovil zranění stehenního svalu a musel nuceně střídat. Nahradil ho František Šafr, který se prezentoval podobnou šancí jako předtím C.Udatný, ale mířil pouze do náruče brankáře Netolického. Domácí navyšují svojí převahu v poli. Hostující brankář Jan Brožík vytahuje svůj první skvělý zákrok proti střele domácího záložníka, který se uvolnil na velkém vápně a mířil přesně po zemi k tyči, ale Jan Brožík jeho střelu levou rukou stahuje pod sebe. Do slibné šance se na druhé straně dostal Jiří Mišani, ale jeho nepříjemná střela se otřela pouze o tyč. První poločas tak končí 0:1 pro lukavecké fotbalisty. Do druhého poločasu nastupuje za Jana Šenfeldra Jakub Zahradník. Domácí hrozí ze standartních situací a hosté naopak z rychlých brejků. Při jednom z nich se řítí útočník SKL Milan Tintěra na branku domácích, udělá brankáři kličku doleva, ale v nepravou chvíli uklouzne a domácí brankář tak ukryje míč ve svých rukou. V 69. minutě nahrazuje Tomáše Šenfeldra Martin Klíma a domácí se vzápětí řítí v přečíslení na branku hostí, ale za záchrannou brzdu včas zatáhne neúnavný záložník hostí Jiří Mišani a za cenu žluté karty tuto slibnou akci přerušuje. A právě z rozehrané standartní situace příchází největší šance domácích. Centrovaný míč do šestnáctky přelétne obranu hostí, záložník domácích míří z malého vápna doprostřed branky, kdy brankář Jan Brožík výborným reflexivním zákrokem vyráží míč před sebe, poté ještě libochovičtí dvěma dorážkami nastřelili kapitána SKL Petra Lutku, který svými obětavými zákroky zabránil jisté brance. Nakonec hostující obrana odkopává míč do bezpečí. Za zmínku stojí ještě přihrávka F. Šafra a následná střela Josefa Zabáka z hranice velkého vápna, která jen těsně minula pravou tyčku domácí svatyně. Posledních 15 minut utkání již je hra dosti kouskovaná, ať už díky faulům na jedné či druhé straně nebo osvobozujícími odkopy hráčů Lukavce co nejdále od své branky. Rozhodčí Harazím mírně nastavuje a utkání končí těsným, ale o to cennějším vítězstvím hostí z Lukavce, kdy absolutorium zaslouží nejen celá obrana, ale celý tým, s výraznou podporou brankáře Jana Brožíka, za příkladný a odbojovaný výkon na těžkém a kluzkém terénu. Lukavečtí tak vylepšili svůj bodový zisk a nedobrý start v této podzimní části sezony a se ziskem 19-ti bodů a skore 26:23 končí před zimní přestávkou na pěkném sedmém místě, hned za svým dnešním soupeřem, ale jen díky horšímu skore. Další mistrovské utkání odehraje SK Lukavec až na jaře 23. 3. 2013 doma proti týmu z Podlusk.

FK Libochovice - SK Lukavec 0:1 (0:1)

Branka: 15' C.Udatný

Sestava: Jan Brožík - Jar. Brožík, P. Lutka, J. Zabák, L. Kořínek - S. Hamza, J. Mišani, J. Šenfeldr (46' J. Zahradník), T. Šenfeldr (69' M. Klíma) - M.Tintěra, C.Udatný (21' F. Šafr)