17. kolo: SK Lukavec - Mšené Lázně 0:1 (0:0)

S cílem potvrdit tři body z Polep nastoupili domácí v sobotu proti třetímu týmu OP z M. Lázní. Domácím chyběli Milan Tintěra a Štefan Orem. Prvně jmenovaného nahradil v útoku František Šafr, který tak po delší době nastoupil od začátku utkání. Jeho působení na hřišti však bylo jen necelé tři minuty, neboť po střetu s obráncem soupeře musel být odnesen na nosítkách s podezřením zlomené holenní kosti a následně střídán M. Horkým. Domácí se z toho oklepali a přimáčkli hosty ze Mšeného Lázní k jejich brance. Následovala série rohových kopů, z jednoho z nich nastřelil Jakub Kolář břevno. Po úniku C. Udatného a jeho následné zpětné přihrávce se dostali do šance Tomáš Šenfeldr a následně Martin Horký, ale přihrávali si tak dlouho až o míč přišli. Do obrovské šance se dostal Stanislav Hamza, kterého nádherně vysunul Ctirad Udatný, ale ten svoji šanci řešil nepovedeným lobem na dvoumetrového brankáře hostí místo tvrdé střely po zemi k tyči. Další šanci nadvakrát neproměnil Jakub Zahradník, kdy jeho slaboučkou střelu brankář pohodlně zlikvidoval. Poté opět C. Udatný našel Jiřího Mišaniho, ale jeho střelu z voleje brankář hostí se štěstím nohama vyrazil. Hosté hrozili jen z ojedinělých brejků. Za zmínku určitě stojí ještě dvě vyložené šance domácích. Při té první našel nádherně J. Zabák M. Horkého, ale ten volil místo samostatného úniku na branku hostí lobovanou střelu z dálky, která mířila vedle. A při té druhé našel C. Udatný J. Koláře, který z 10-ti metrů mířil přesně k tyči, ale jeho střelu vyrazil dobíhající obránce s pomocí břevna na rohový kop. První poločas tak končí bezbrankovou remízou 0:0. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Domácí se stále dostávali do obrovských šancí. Zvláště ta, kdy se Ctirad Udatný zbavil tří hostujících obránců, ale míč z jeho kopačky mířil těsně vedle pravé tyčky, volala po vedoucí brance. Domácí kanonýr si vzápětí naběhl na centr J. Zabáka, ale v pádu z malého vápna přestřeluje odkrytou branku hostí. Další střela Josefa Zabáka z hranice velkého vápna těsně míjí pravý horní růžek. Dále S. Hamza přihrává C. Udatnému, který prodlužuje na J. Mišaniho, ale ten trefuje ze 12-ti metrů pouze obránce před sebou. Hosté vycítili svoji šanci a stále více, hlavně díky střelecké nemohoucnosti domácích, se začali osmělovat. Proto musel přijít zákonitý trest. Nejprve hosté trefují pravou tyčku domácí branky. 15 minut před koncem nakonec přeci jeden z brejků fotbalisté ze M. Lázní využili a střelou hlavou po centrovaném míči a nedůrazu domácích se dostali do vedení, 0:1. Domácí se ještě pokusili utkání zvrátit. Přibývalo rohů a centrovaných míčů před brankou soupeře, ale hráčům SKL, kdyby hráli do půlnoci, by se asi dnes zřejmě branku vstřelit nepodařilo. V dalším kole zajíždí SKL dne 20.4. od 17:00 do Liběšic.

13.4. 2013: SK Lukavec - Mšené Lázně 0:1 (0:0)

Sestava: Jan Brožík - L. Kořínek, P. Lutka, J. Zabák, J. Kolář - T. Šenfeldr, J. Mišani, S. Hamza, J. Zahradník (L. Blížil) - C. Udatný, F. Šafr (M. Horký).

Připraven: P. Kubík