28.4.2012 SK Lukavec - Libochovice 5:1 (1:0)

V sobotu jsme na našem hřišti přivítali mužstvo Libochovic v přímém souboji o druhou příčku tabulky. Náš soupeř do tohoto zápasu disponoval, co do počtu obdržených branek, nejlepší obranou, zatímco my jsme v počtu vstřelených branek byli na druhém místě pomyslné tabulky. Souboj hostující obrany s domácím útokem, lze nazvat toto střetnutí.

Bohužel začátek utkání mnoho nenapovídal, že se střetl druhý s třetím a kvalita předváděné hry nebyla valná. Na vině bylo možná příliš teplé počasí. Namísto kombinační hry krátkých přihrávek jsme volili dlouhé nákopy, s kterými si hostující obrana věděla rady. Naštěstí pro nás jen do 33.minuty, kdy M.Tintěra prodloužil hlavou dlouhou přihrávku, C.Udatný míč šikovně pustil M.Zajptovi, který přihrál Kubovi Kolářovi a po jeho střele z hranice šestnáctky jsme šli do vedení 1:0. Nutno ještě podotknout, že domácí měli za stavu 0:0 velké štěstí, kdy se hlavička hostujícího hráče odrazila od tyče a míč chvíli poskakoval před brankovou čarou než ho domácí stopeři uklidili do bezpečí. Domácí přesto udrželi čisté konto a za stavu 1:0 se šlo do kabin. Přestože jsme se ujali vedení, byla naší hře hodně co vytknout: chyběla odvaha pro přesnou kombinaci, raději jsme se zbavovali míče alibistickými dlouhými nákopy a především chyběl pohyb. Jako bychom počítali každý krok a báli se vysokých čísel. Naštěstí již ve 3.minutě druhé půle si C.Udatný svým náběhem výborně řekl o stejně dobrou přihrávku od S.Hamzy a křížnou střelou po zemi k tyči zvyšuje na 2:0 pro SKL. To nás uklidnilo a začali jsme konečně předvádět kombinační hru, po které se diváci mohli právem ptát, jak je možné, že hosté jsou druzí v tabulce? Když navíc J.Kolář vytáhl svou oblíbenou disciplínu – střelu přímo z rohu a zvýšil na 3:0, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Navíc  po dalších „obrkiksech“ hostující obrany a brankáře přidali čtvrtou branku Ctirad Udatný, který po školácké chybě stopera, který navíc uklouzl, šel sám na branku hostů a opět po zemi k tyči zvyšuje už na 4:0 a pátou branku Milan Tintěra, který se rychle zorientoval po obrovské chybě brankáře, kterému vypadl centrovaný míč kapitána P.Lutky z rukavic a dává do prázdné branky, 5:0. Nádherný výsledek a nulu na kontě obdržených branek jsme však neudrželi. V závěru jsme poněkud povolili v koncentraci a umožnili hostům dostat se do zakončení. Naštěstí byl výborný Honza Brožík dlouho proti, ale nakonec jsme hostům přece jen dovolili korigovat výsledek, na stejně potupných, 5:1.

Přestože vysoká výhra nad bezprostředním sousedem v tabulce svádí k optimismu, ukázalo utkání ještě spoustu námětů, kde musíme přidat. Nejbližší zkouškou bude náš příští soupeř – Předonín – tým který se zatím prezentoval suverénně nejfotbalovějším projevem.

SK Lukavec A - Libochovice 5:1 (1:0)

Branky: J.Kolář 2, C.Udatný 2, M.Tintěra

Sestava: Jan Brožík - J.Zabák, P.Lutka, L.Blížil, L.Kořínek - M.Zajpt ( T.Šenfeldr), J.Mišani, S. Hamza (J.Zahradník), J.Kolář - C.Udatný (F.Šafr), M.Tintěra